بلاگ

نکات طلایی درمان ریزش مو

درمان ریزش مو 

به یاد داشته باشید که قبل از اقدام برای درمان ریزش مو باید از آنچه که باعث ریزش موهای شما می شوند آگاهی داشته باشید. باید بدانید که در بسیاری از مواقع ریزش مو به خاطر کمبودهایی است که بدن شما از آن رنج می برد. در چنین شرایطی درمان ریزش مو می تواند از طریق برخی مکمل ها صورت گیرد. دوران درمان در این حالت طولانی نیست و احتمال درمان بسیار بالا می باشد. مکمل هایی حاوی ویتامین ها و مواد معدنی وجود دارند که برای رشد موها بسیار مفید و مؤثر می باشند و می توانند در کمترین زمان از ریزش موهای شما جلوگیری کنند. این مکمل ها در واقع کمبودهای بدن شما را که موجب ریزش مو شده اند جبران می کنند. محلول های موضعی از دیگر روش ها برای درمان ریزش مو می باشند. این محلول ها باعث رفع خشکی پوست سر شده و شرایط مناسبی را برای رشد و تقویت موها فراهم می کنند. اما به یاد داشته باشید در صورتی می توانید از ریزش موهای خود جلوگیری کنید که روش های درمانی صحیح را انتخاب کنید. مشاوران ما در این زمینه می توانند بهترین راهنما برای درمان ریزش مو شما باشند و این دغدغه را برای همیشه از زندگیتان رفع کنند.

کاشت مو چیست؟

 کاشت مو

باید دانست که تئوری مربوط به کاشت مو به نیمۀ اول قرن بیستم بر می گردد؛ در سال 1939 پزشکی ژاپنی به نام دکتر اوکودا (Dr.okuda) کاشت مو را از منظر نظری تبین و تشریح کرد و بیست سال بعد در سال 1959پزشکی آلمانی به نام اورنتریخ (Dr.orentrich) کاشت مو را عملی کرد. تاکنون چندین روش کاشت مو در دنیای پزشکی مطرح شده اند که برخی از این روش ها از محبوبیت بیشتری نسبت به برخی دیگر برخوردارند. در مجموع در زمینۀ کاشت مو بخش اهداء کننده بدن معمولا قسمت پشت سر است که فولیکول های مو با دقت زیاد از آن ناحیه برداشته می شوند و در ناحیه مورد نظر کاشته می شوند. چنانچه موهای پشت هم تراکم چندانی نداشته باشند کاشت مو با برداشتن مو از دیگر نواحی بدن صورت می گیرد. دو روش عمده ای که در زمینۀ کاشت مو از آن ها استفاده می شود عبارتند از FUT و FIT می باشند. روش FUT که با بیهوشی و خونریزی همراه است و به روش کاشت مو با جراحی معروف است به مراقبت های پس از عمل نیاز دارد. اما در روش FIT نیازی به بیهوشی و برش پوست و عمل طولانی نمی باشد. در این روش فرد بلافاصله پس از کاشت مو می تواند به فعالیت های روزانۀ خود بپردازد. باید توجه داشته باشید که اگر قصد کاشت مو را دارید باید علاوه بر انتخاب متناسب ترین روش برای خود، به مراکزی معتبر و پزشکانی با تجربه مراجعه کنید.

روش های نوین ترمیم مو

 ترمیم مو

ترمیم مو یکی از گزینه هایی است که بسیاری از افراد به آن فکر می کنند. تعدا زیادی از افراد به دلائل مختلف تن به کاشت می نمی دهند و در عوض به فکر تمیم موهای خود هستند. ترمیم مو بیز برای کسانی است که تحت شرایطی موهای خود را از دست داده اند و در پی بازیابی آن ها هستند. به طور کلی باید گفت که ترمیم مو در جهت بازسازی و پرپشت کردن موی سر صورت می گیرد و از زمان های قدیم رایج بوده است. اگر کاشت مو به شکلی تئوریک در نیمۀ اول قرن بیستم و به شکلی عملی در نیمۀ دوم قرن بیستم مطرح شد، ترمیم مو خیلی پیشتر از آن با روش های سنتی صورت می گرفته است. امروزه با گسترش تکنولوژی های نوین و رشد پزشکی، ترمیم مو بسیار سریع تر و با کیفیت تر از گذشته صورت می گیرد. عوارض ترمیم مو در برخی موارد چنان کمتر از کاشت مو می باشد که بسیاری از مراقبت های پس از ترمیم مورد نیاز نمی باشند. فرد در بسیاری از موارد می تواند به حمام و استخر رفته و نگران ریزش مجدد موهای خود نباشد. در ترمیم مو فرد می تواند دقیقا موهایی با همان جنس و کیفیت موهای خود را به دست آورد. در ترمیم مو فرد نه جراحی و نه بخیه و سوراخ کردن پوست را تجربه نمی کند.   

جدیدترین روش ترمیم مو چیست؟

 روش ترمیم مو

باید بدانید که چندین روش ترمیم مو وجود دارد که هر کدام نسبت به دیگری نقاط قوت و ضعف خود را دارد. نمی توان گفت که یک روش در ترمیم مو از روش های دیگر بهتر است و اینکه کدام روش برای فرد بهتر است بستگی به جنسیت فرد، ناحیه ریزش مو، مقدار ریزش و... بستگی دارد. از سوی دیگر همانطور که به برخی از افراد ترمیم مو به جای کاشت مو توصیه می شود، به برخی دیگر نیز توصیه می شود تا کاشت مو را بر ترمیم مو اولویت دهند. همانطور که چندین روش کاشت مو وجود دارد، چندین روش ترمیم مو نیز وجود دارد. به طور کلی روش های ترمیم مو عبارتند از: روش چسب یا تیپ، روش بافت شبکه ای، روش بافت رشته ای و روش استفاده از کیلیپس. در ین روش ها عمدتا نوعی اتصال یا بافت بین موهای فرد با شبکۀ موهای مهمان ایجاد می شود. همانطور که پیشتر گفته شد در برخی موارد از چسب های گیاهی بی ضرر برای اتصال شبکۀ موها به سر استفاده می شود.     

۴ نکته موثر بر استحکام مو و تقویت ریشه مو سر

در پاره‌ای مواقع، علت اصلی ریزش مو ضعیف بودن ریشه آن است. در چنین شرایطی شما می‌‌توانید با تقویت ریشه مو هایتان و رسیدگی و مراقبت صحیح و به موقع، موهایی سالم و محکم داشته و از این طریق به جنگ ریزش مو رفته و راه را بر طاسی و کچلی ببندید. در ادامه شما را با راهکارهایی آشنا خواهیم کرد که در تقویت و استحکام ریشه مو مثمر ثمر واقع می‌‌شوند.

نکات مهم و موثر در تقویت ریشه مو سر و استحکام مو :

  1. شامپوی مناسب انتخاب کنید.

شامپویی که انتخاب می‌‌کنید باید مناسب با نوع موی شما باشد؛ با انتخاب یک شامپوی نامناسب سلامت موهایتان را به خطر می‌‌اندازید و چه بسا شرایط را از آنچه که هست وخیم‌تر کنید. پس دانستن نوع مویتان بسیار حائز اهمیت است. با آگاهی از این موضوع می‌‌توانید شامپویی را برای خود برگزینید که مناسب خواص ذاتی و طبیعی موهایتان می‌‌باشد.

2. از نرم کننده استفاده کنید

پس از آن که موهای خود را با شامپو شستید از نرم کننده استفاده کنید چرا که نرم کننده موهایتان را نرم و با طراوت نگه می‌‌دارد و از سوی دیگر حاوی موادی است که از موهایتان در برابر آسیب‌های ناشی از شامپو حفاظت می‌‌کند و آن‌‌ها را مصون می‌‌دارد.

3. تغذیه مناسب داشته باشید.

اگر می‌‌خواهید ریشه موهای خود را از داخل تقویت کنید، باید یک رژیم غذایی مقوی را در پیش بگیرید. برای این منظور باید پروتئین، امگا ٣، آهن و کلسیم مصرف کنید، مواد مذکور در سبزیجات، آجیل ها، شیر و تخم مرغ یافت می‌‌شود. اگر به دنبال تغذیه بهتر موهایتان هستید، می‌‌توانید خودتان در منزل ماسک‌هایی برای تقویت ریشه مو هایتان درست کنید، ماسک‌هایی حاوی ترکیبات مؤثر در رشد و تقویت مو س

4. با آب داغ خداحافظی کنید!

برای شستشوی موهای خود از آب داغ استفاده نکنید، چرا که با این کار باعث می‌‌شوید موهایتان در حین آبکشی رطوبت خود را از دست بدهند.
با رعایت نکات فوق می‌‌توانید ریشه موهایتان را تقویت کرده و از کابوس ریزش مو نجات یابید و در عین حال، شادابی، سلامت و استحکام را برای موهای خود به ارمغان آورید. اما اگر مشکل ریزش موهایتان حاد است و در حال طاس شدن هستید، واهمه‌ای به دلتان راه ندهید و به ملودی سروش مراجعه نمایید.

مشاوره رایگان
نام و نام خانوادگی (*)

Invalid Input
شماره موبایل (*)

Invalid Input
مشاوره درخواستی (*)

Invalid Input
بارگزاری عکس

Invalid Input در صورت لزوم عکس خود را بفرستیدمرکز ترمیم مو ملودی سروش

در دنیای امروز ریزش ‌مو ابتدا به صورت مشکلی اجتماعی و به دنبال آن به عنوان مسئله‌ای روحی و روانی جلوه کرده و باعث عدم اعتماد‌ بنفس و در برخی موارد زمینه‌ساز و یا تشدید‌کننده‌ی افسردگی شخص می‌شود، لذا درمان آن موجب تغییرات مثبت و چشمگیری در روحیه و روابط اجتماعی و خانوادگی فرد خواهد شد. برای یافتن بهترین راه حل می توانید با شماره ۸۸۹۰۹۰۹۸ -۰۲۱ تماس گرفته و زمان مشاوره رایگان خود را همین الان رزرو کنید

arshaweb.com

    تهران ،میدان ونک ،ضلع شمال شرقی، کوچه شهید صانعی، پلاک ۳۳، ساختمان پزشکان صدف، طبقه سوم، واحد ۲۸

  (021) ۹۸ ۹۰ ۹۰ ۸۸ 
   (021) ۹۹ ۹۰ ۹۰ ۸۸

    این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تماس با ما